ג'נרל בר - מערכות מים מתקדמות - מניעת אבנית
במים ישנם מינרלים שונים הכוללים סידן ומגנזיום הבריאים לגופנו. כאשר המינרלים האלה מצטברים לשכבה של אבנית, הם מתחילים לגרום לנזקים בשיניים כמו דלקות חניכיים עקב הצטברות האבנית על השיניים. האבנית נוצרת בעקבות שקיעה של יונים מומסים במים עקב תהליך של חימום. בארץ המים הם קשים ומכילים כמות גבוהה של סידן ומגנזיום  משום שהאדמה היא גירית והגיר המומס מגיע למי התהום שלנו.
מטהרי המים מכילים מסננים שונים שנועדו בין היתר למנוע את הנזקים של האבנית. המסננים קיימים בטכנולוגיה של אוסמוזה הפוכה המשמידה חיידקים ומרחיקה את האבנית מן המים. טכנולוגיה נוספת של מניעת אבנית היא מסנן הפחם הפעיל. יש מתקנים של מניעת אבנית שהם מתקנים ירוקים המונעים אבנית על ידי שימוש בעוצמת הזרימה של המים ואין בהם חומרים נוספים למים. בנוסף, ישנם מתקנים וחומרים  ספציפיים של מניעת אבנית המותקנים בדודי שמש, במכונות הכביסה, בקומקומים ועוד.
התקנת מערכת טיהור מים חיונית עבור משפחות שרוצות מים נקיים וצלולים. את המערכות מומלץ לרכוש מחברות מוכרות המעניקות אחריות ושירות.
 

כדי שהמים יהיו נקיים ובריאים לשתייה אנשים רבים מתקינים מטהרי מים  עבור מניעת אבנית.
 

ישנם מכשירים שונים שנועדו למטרת מניעת אבנית במים. ישנם מכשירים אלקטרונים המורכבים על צנרת המים ומונעים את הצטברות האבנית בדפנות של גופי החימום.ישנן מערכות המותקנות ליד שעון המים  או עליו ומסננות חול, חלודה, לכלוך, חלקיקים, בוץ ועוד. מתקנים אלה יעילים עבור מניעת אבנית, מאריכים את חיי מוצרי החשמל וחוסכים בחשמל. חלקם מכילים סיליפוס שהם כדורונים המתמוססים לאיטם במים ומשנים את המבנה המולקולארי שלהם למטרת מניעת אבנית. ישנן מערכות מגנטיות שהמטענים החשמליים שלהם סופחים את המינרלים במים. המכשירים המגנטים פועלים ללא חומרים כימיים. המגנט מפריד את הרכיבים של האבנית ומונע את הצטברותה על גופי החימום והצנרת. במרבית המתקנים אין צורך בהחלפת מסננים והם נוחים לשימוש. ישנם מתקנים המשלבים את כדורי הסיליפוס עם מערכת של מגנטים . המערכות האלה אינן מוציאות את המינרלים החשובים מהמים ומותירות אותם נקיים ובריאים לשתייה.
 

אבנית בצנרת היא אחת הבעיות העיקריות במים והיא יכולה לגרום לסתימה בצנרת ולירידה בלחץ המים. כאשר נוצרת שכבה של אבנית בדפנות הצנרת , נדרשת יותר אנרגיה בחימום המים משום שתחילה האבנית מתחממת ורק לאחר מכן המים. הצטברות של אבנית היא בדודי החשמל, בקומקום החשמלי, המדיח, מכונת הכביסה, מי השתייה. האבנית גורמת לקלקולים של המכשירים ולבלאי.

מניעת אבנית