ג'נרל בר - מערכות מים מתקדמות - בעיות המים בישראל
איכות המים בישראל ירודה ומצבו העגום של משק המים גורם להחמרת המצב. צריכת המים עולה והגרעון במים עולה. מכיוון שמנצלים את מלוא תפוקת המים מי התהום נפגעים בשל המלחה וגם מקורות המים. בכדי לשפר את המצב נדרשת התפלה של מים, מחזור המים על ידי שימוש בקולחים ועוד.
 
בעיות המים בישראל משפיעות על איכות מי השתייה וזיהומים רבים חודרים אליהם כמו גזים, אבק אורגאני, מי שפכים ממפעלים, חומרי הדברה חקלאיים, הפרשות של בעלי חיים ועוד. המים מגיעים למקווים עיליים כמו הכנרת או למי התהום והמינרלים בהם תלויים בהרכב הקרקע והסלעים. מינרלים בריאים לגוף כשהם במינון נכון ומזיקים כשהם בכמות רבה.
 
בעיות המים בישראל כוללות המצאות של מזהמים כימיים שמקורם במפעלים, שפכים, הדברות , שמנים ודלקים ועוד. חומרים אלה עלולים לגרום להרעלה, סרטן ובעיות תברואתיות שונות. המזהמים החיידקיים במים נובעים מהפרשות של בעלי חיים, מזבלות, שפכי ביוב ועוד.
כדי לפתור את בעיות המים בישראל צריך למנוע את זרימת הביוב מעל פני השטח ולהקים מערכות לטיהור השפכים.  בעיה אחרת שיש לטפל בה היא החנקות הנמצאות במי הקולחים ומגיעות לקרקע. צריך לפעול לצמצום של המלחים במים והמפעלים צריכים להימנע מלהזרים את השפכים למערכת הביוב. צריך להתפיל את המים כדי להפריד את המים מן המלחים.
 
בעיות המים בישראל גורמות לכך שכמעט בכל הבתים  ישנם מתקני מים שונים לטיהור המים.  הציבור לא מוכן לקחת סיכון ושותה רק מים מסוננים ומטוהרים. המים האלה נקיים, צלולים וטעימים. המערכות השונות מונעות חדירה של חלקיקים ומזהמים למים. הן לא נותנות למתכות רעילות, חומרים אורגאניים וחיידקים להיכנס. המים נראים זכים ואין להם ריחות לא נעימים.
יש מערכות המתחברות ליד שעון המים ויש המתחברות לנקודת המים בבית.
 
בעיות המים בישראל  מעוררות מגוון של מתקנים המבוססים על שיטות שונות כמו תהליך של אוסמוזה הפוכה וכוללות מגוון של מסננים. המתקנים אף מונעים הצטברות של אבנית שפוגעת בצנרת וגורמת לסתימות וירידה בלחץ המים. שכבת האבנית גורמת לבזבוז חשמל ופוגעת במכשירים חשמליים כמו מכונות כביסה, דודים, מדיחים ועוד. 
 
 למרבה הצער, פתרון בעיות המים בישראל  עוד רחוק בשל בעיות תקציב ובירוקרטיה. לכנרת חסרים מים רבים ומי שפכים ממשיכים להגיע לנחלים. בינתיים האזרחים מתקינים מטהרי מים בבתים, במשרדים ובמוסדות ציבוריים. המתקנים האלה מאפשרים לנו לשתות מים זכים ובריאים וליהנות מיסוד שהוא חיוני לאדם .

בעית המים בישראל